Մենք պահանջում ենք ՀՀԿ-ի անվերապահ, առանց նախապայմանների կապիտուլյացիան. Փաշինյան
Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը բազմամարդ երթի հետ միասին հասնելով Հանրապետության հրապարակ, կարճ ելույթ ունեցավ, ապա հեռացավ կարեւոր հանդիպումների:
«Մեր հայտարարած թավշյա, ոչ բռնի, ժողովրդական հաղթական հեղափոխության երթը շարունակվում է: Չկա ուրիշ տարբերակ: Մենք պահանջում ենք Հանրապետական կուսակցության անվերապահ, առանց նախապայմանների կապիտուլյացիան»,- հայտարարեց Փաշինյանը:
Այստեղ նրա խոսքն ընդհատվեց ժողովրդի «ՀՀԿ հեռացիր» վանկարկումներով:
«Այսօր պաշտոնապես ծառայության մեջ գտնվող ոստկաններ են միացել մեզ: Ամբողջ հանրապետությունում տեղի են ունենում զանգվածային ցույցեր՝ Գյումրիում, Իջեւանում, Նոյեմբերյանում: Բագրատաշենի մաքսատունը փակել է ժողովուրդը: Հանրապետության ամենամեծ համայնքներից մեկը՝ Կողբը, համայնքի ղեկավարի ստորագրությամբ, միացել է մեր թավշյա հեղափոխությանը: Սրանք կցկտուր տեղեկություններ են, երեկոյան ավելի մանրամասն կասենք»,- հայտարարեց Փաշինյանը, ապա հավելեց. «Մենք ունենք մեկ պայման՝ Հանրապետական կուսակցության առանց նախապայմանի եւ անվերապահ կապիտուլյացիան ժողովրդի առաջ»: