Մարսելի հայությունը ՀՀ Հյուպատոսության շենքից դուրս է հանել Սերժ Սարգսյանի նկարը և այրել
Նրանք ՀՀ Հյուպատոսության առջեւ ներկայացրել են իրենց պահանջը եւ հայտարարել, որ Հայաստանի անօրինական կառավարության ցանկացած ներկայացուցիչ Մարսելում այսուհետ ստանալու է ոչ հյուրընկալ ընդունելություն:
Քաղաքացիները ՀՀ հյուպատոսության շենքից դուրս են հանել Սերժ Սարգսյանի նկարը եւ այրել այն:
Երեւանում ապրիլի 18-ի առավոտյան կրկին փակել էին Ֆրանսիայի հրապարակն, ապա քայլերթով հասել ՀՀ վարչապետի նստավայր: Ոստիկանները մեծաթիվ ուժերով փորձում էին բացել Ֆրանսիայի հրապարակի երթևեկությունը. նրանք օղակել էին հրապարակը: Այնտեղից ավտոբուսով երիտասարդներ են տեղափոխվել ոստիկանության բաժին:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Երեւանի կենտրոնում Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ "Իմ քայլ" նախաձեռնության կազմակերպած բողոքի ակցիայի ժամանակ ոստիկանները բազմաթիվ ցուցարարների են բերման ենթարկել: