Փոստանջյանը Վանաձորում փորձում է դպրոցներից դուրս հանել աշակերտներին (լուսանկար)
Վանաձորում «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության առաջնորդ Զարուհի Փոստանջյանը միացել է քաղաքում արդեն 2 օր բողոքի ցույց իրականացնող ուսանողներին ու աշակերտներին:
«Երկիր Ծիրանի»-ի առաջնորդը ցուցարարների հետ մուտք է գործել նախ Վանաձորի թիվ 5 ավագ դպրոց, հայտարարել դասադուլ, այնուհետ քայլերթով , Վանաձորի կենտրոնական փողոցներով շարժվել են դեպի թիվ 11 ավագ դպրոց: Ներկայումս Փոստանջյանը, ցուցարարների հետ միասին բանակցում է դպրոցի տնօրենի հետ, որպեսզի վերջինս բացի դպրոցի դռները եւ թույլ տա ցուցարարներին մտնել դպրոց, հայտարարել դասադուլի մասին:
Տնօրենը աշխատակիցների հետ դուրս է եկել դպրոցի դռների առաջ ու արգելել է մտնել դպրոց, ասելով, որ ինքը պատասխանատու է աշակերտների համար ու առանց ծնողների թույլտվության իրավունք չունի երեխաներին թույլատրել դուրս գալ փողոց: