Քաղաքական հայացքների համար ՀՀ-ում ոչ ոք քրեական հետապնդման չի ենթարկվել. Սերժ Սարգսյան
Սերժ Սարգսյանի հետ հարց ու պատասխանի ժամանակ, ԵԼՔ-ից Արտակ Զեյնալյանի մյուս հարցը վերաբերվում էր քաղաքական հայացքներով մարդկանց բանտարկությանը կամ աշխատանքից ազատելուն.
«Եղե՞լ են նման դեպքեր, թե՞ ոչ, և արդյոք նախագահ եղած ժամանակում դուք ազդե՞լ եք քրեական դատական գործերի որոշումների վրա»,- հարցրեց պատգամավորը:
«Քաղաքական հայացքների համար Հայաստանի հանրապետությունում ոչ ոք երբեք քրեական հետապնդման չի ենթարկվել, նույնիսկ շատ պարագաներում մեր դատարանների կողմից շատ մեղմ վերաբերմունքի են արժանացել, երբ քրեական հանցագործություններ են կատարել: Սա, խնդրում եմ, ընդունել որպես ոչ պաշտանատար անձի հայտարարություն»,- ասաց Սերժ Սարգսյանը: