Իրանում թուրքական ինքնաթիռ է կործանվել. բոլոր ուղեւորները զոհվել են, մարմինները՝ մոխրացել
Իրանում կործանվել է թուրքական ուղեւորատար ինքնաթիռ: Իրանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության ներկայացուցիչ Մոձթաբա Խալիդին հայտարարել է, որ ինքնաթիռում եղել են 11 ուղեւորներ, նրանք բոլորն էլ զոհվել են, փոխանցում է Fars News գործակալությունը:
«Թուրքական կործանված ինքնաթիռի 11 զոհերի մարմինները անճանաչելի են, բոլորը այրվել են, որոշ մարմիններ՝ մոխրանալու աստիճան: Անձանց նույնականացման համար ԴՆԹ անալիզ կպահանջվի»,-հայտարարել է Խալիդին:
Ինքնաթիռն ընկել է Չեխարմեխալե եւ Բախտիարե բնակավայրերի մոտակայքում, երեկ երեկոյան, ողջ գիշեր այնտեղ աշխատանքներ են կատարել 5 բուժօգնության մեքենաները, փրկարարական խմբերը:
Օդանավը եղել է մասնավոր, պատկանել է թուրքական Başaran Holding ընկերությանը, կատարել է թռիչք Շարջիից՝ Արաբական Էմիրաթներից դեպի Ստամբուլ, ռադարներից անհետացել է ժամը 18:40-ին: Ինքնաթիռում եղել են անձնակազմի 3 անդամներն ու 8 ուղեւորները:
Աղետը դարձյալ տեղի է ունեցել Իրանի լեռնային հատվածում, գետնին հարվածելուց հետո այն պայթել է ու սկսել այրվել: