Լրագրողները հնարավորություն չունեցան Ա․ Սարգսյանին հարց տալու, նա գաղտնի մուտքով է եկել ԱԺ
Այսօր ԱԺ-ում Մարտի 1-ի լսումներին զուգահեռ ՀՀԿ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը գաղտնի մուտքով եկել է ՀՀԿ եւ ՀՅԴ խմբակցություններում հանդիպման, որից հետո նույն կերպ էլ հեռացել, եւ լրագրողները հնարավորություն չեն ունեցել, տեսնելու եւ հարցեր տալու թեկնածուին։
Լրագրողների հարցերին պատասխանեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը։
Հարցին՝ թե ի՞նչ քննարկում եղավ, Աղվան Վարդանյանը պատասխանեց, որ Արմեն Սարգսյանը ելույթ ունեցավ, որի տեսագրությունը շուտով հասանելի կլինի։ «Պետք է ասեմ, որ սա մի ելույթ էր, որը իսկապես Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու պատկերացումից, ցանկությունից նույնական է, և եթե մենք այս պատկերացումների շրջանակում կարողանանք քրտնաջան աշխատել ու հետևողական լինել, վստահ եմ, որ այդպիսի պետություն մենք ունենալու ենք կարճ ժամանակում», - նշեց Աղվան Վարդանյանը։
Նա ասաց, որ որոշումը պաշտոնապես կայացվեց, եւ ՀՅԴ-ն եւ ՀՀԿ-ն Արմեն Սարգսյանին առաջադրեցին որպես ՀՀ նախագահի թեկնածու։ Նշեց, որ արդեն կա մոտ 60 ստորագրություն։
Դիտարկմանը, որ Արմեն Սարգսյանին առաջադրում են ոչ թե Հանրապետական, Դաշնակցություն կուսակցությունները, այլ մեկ մարդ՝ Սերժ Սարգսյանը, Աղվան Վարդանյանը պատասխանեց՝ «Այն պատկերացումները, որ ունի Արմեն Սարգսյանը, ամբողջովին համահունչ են Աղվան Վարդանյանի պատկերացումներին՝ երկրի ապագայի հանդեպ և իր գործառույթների վերաբերյալ»։