Պայթյուն Երեւանում. տունը փլուզվել է, վնասվել 10 մեքենա, տարհանվել 14 մարդ (լուսանկարներ)
9:16 Shamshyan.com-ի տվյալներով, բնակարանում տանտերերը ժամանակավորապես չեն ապրել, այն վերանորոգվել է ու գտնվել նորոգող բանվորների հսկողության տակ:
9:11 Փլուզման վայրում է ԱԻ նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ժամանել են նաեւ«Գազպրոմ Արմենիա» Երևանի ԳԳՄ ծառայողները, ոստիկաններ: Նախնական վարկածի համաձայն՝ պայթյունը եղել է գազի արտահոսքից:
8:17 Այսօր՝ փետրվարի 20-ին, առավոտյան ժամը 05:11-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Վրացական փողոցի 10 շենքի 4-րդ մուտքում տեղի է ունեցել պայթյուն:
ՀՀ ԱԻՆ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, դեպքի վայր է մեկնել երկու մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Վրացական փողոցի 10 շենքի 4-րդ մուտքի բնակարաններից մեկում տեղի է ունեցել պայթյուն, ինչի հետևանքով փլուզվել են բնակարանի միջնապատերը և պատշգամբը՝ ամբողջությամբ, վնասվել են 2-րդ և 3-րդ հարկերի պատուհանները: