Սարսափելի է. Սերժ Թանկյանը՝ քաղաքապետարանում ՀՀԿ տղամարդկանց կողմից կանանց ծեծելու մասին
Հայտնի ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանը սարսափելի է համարում Երեւանի ավագանու ՀՀԿ խմբակցության տղամարդկանց պահվածքը: «System of a Down» խմբի մենակատարը ֆեյսբուքի իր էջում հրապարակել է asbarez.com-ի անդրադարձը երեկ՝ փետրվարի 13-ին, քաղաքապետարանում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ: Նյութի վերնագրում գրված է. «Կանանց ծեծելը նոր օրենք է ՀՀԿ կուսակցության համար»: Հղմանը կից Թանկյանը նաեւ գրառում է կատարել:
«Պարզապես սարսափելի է»,- գրել է նա:
Երեկ ավագանու նիստի ընթացքում Երկիր ծիրանի խմբակցության անդամներն ապակյա տարաներով կոյուղաջրեր էին դրել իրենց սեղաններին: Կոյուղաջուրը բերվել էին Նուբարաշեն ՔԿՀ-ին հարող տարածքից, որտեղ կոյուղատարը վթարված է: Այս կերպ նրանք ցանկանում էին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ուշադրությունը հրավիրել խնդրի վրա:
ԵԾ խմբակցության անդամ կանանց բռնի ուժով դուրս էին հանել նիստերի դահլիճից: Նրանցից Մարինա Խաչատրյանին նաեւ ապտակել էին: Ավագանու անդամ, դերասան, ավագանու անդամ, Միջազգային դուքենդոյի եւ ֆուլ կոնտակտ կարատեի ֆեդերացիայի նախագահ, դերասան Գոռ Վարդանյանը նրան քարշ տալով հանել էր միջանցքից: