Արցախում զոհված զինվորը սոցիալական ծանր պայմաններում ապրող ընտանիքից էր (լուսանկարներ)
Արցախում փետրվարի 7-ին զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացած 19-ամյա Հայկ Քալանթարյանը Տավուշի մարզի Նավուր գյուղի բնակիչ էր: Նա երեկ հրազենային վիրավորում է ստացել գլխի շրջանում տեղափոխվել հոսպիտալ, սակայն մի քանի ժամ անց մահացել է:
Հայկ Քալանթարյանը սոցիալական ծանր պայմաններում ապրող ընտանիքից էր. բանակ էր զորակոչվել մեկ տարի առաջ: Այս մասին մեր զրույցում ասաց Նավուրի համայնքի ղեկավար Արամ Նիգոյանը: Նա ասաց, որ Հայկը մեկ քույր եւ մեկ եղբայր ուներ՝ իրենից փոքր: «Մեզ ասացին գլխից վիրավորվել է, հետո էլ լսեցիքն, որ մահացել է: Հայրն ու մայրը գյուղի գործերով էին զբաղվում, աշխատանք չունեն»,- ասաց համայնքի ղեկավարը:
Արցախի ՊՆ-ն այսօր տեղեկացրել էր, որ փետրվարի 7-ին՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Հայկ Ռազմիկի Քալանթարյանը:
Դեպքի առթիվ այսօր հաղորդագրություն տարածեց նաեւ ՀՀ քննչական կոմիտեն՝ նշելով, որ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն: