Խոշոր վթար Գյումրիում. 1-ամյա երեխան գանգուղեղի վնասվածք է ստացել, 3 հոգու վիճակը ծանր է
Այսօր՝ փետրվարի 2-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում: Ժամը 16:50-ի սահմաններում Mercedes մակնիշի 34 FV 559 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Գյումրի քաղաքում բախվել է էլեկտրասյանը: Վթարի հետեւանքով տուժել է 5 հոգի, որից մեկը երեխա է: Տուժածները տեղափոխվել են Գյումրու բժշկական կենտրոն: Հիվանդանոցից «Հայկական ժամանակ»-ին փոխանցեցին, որ տուժածները ժամը 17:10-ին շտապբուժօգնության մեքենայով ԲԿ են տեղափոխվել:
Տուժածներն են՝  38 տարեկան Գառնիկ Մուրադյանը, որի մոտ ախտորոշվել է աջ սրունքի ոսկորների բաց կոտրվածք, 43-ամյա Գագիկ Ազարյանը, որի մոտ ախտորոշվել է գանգուղեղի փակ վնասվածք, կոտրվածքներ, 38 տարեկան Սյուզան Դանիելյանը՝ գանգուղեղային փակ վնասվածքով եւ 29-ամյա Ստեփան Աղայանը, որի մոտ ախտորոշվել է ձախ սրունքի կոտրվածքներ: Տուժածներից երեքը գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, իսկ մեկը դեռ հետազոտման փուլում է: Տուժած երեխան Գյումրու ավստրիական մանկական հիվանդանոցից տեղափոխվել է Երեւան: Նրա մոտ ախտորոշվել է գանգուղեղային վնասվածք եւ ծնոտի կոտրվածքներ: 1,6 տարեկան երեխայի առողջական վիճակը միջին ծանրության է:
«ՀԺ»-ի տեղեկություններով՝ դեպքը տեղի է ունեցել Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին պատկանող գազալցակայանի մոտ: