Արցախում մահացած զինծառայողի ուղղությամբ կրակել է ծառայակիցը՝ զենքը լիցքավորելու ժամանակ
Մեր տեղեկություններով, Արցախում զենքի կանոնների խախտման հետեւանքով մահացած զինծառայող Հովսեփ Կարենի Գրիգորյանը մահացել է հունվարի 27-ին:
Արցախի ՊԲ-ն այսօր տարածած իր հաղորդագրության մեջ չէր նշել, թե դեպքը երբ է տեղի ունեցել: Քանի որ երեկ հունվարի 28-ն էր՝ Հայոց բանակի 26-րդ տարեդարձը, ենթադրվում է, որ հենց այդ պատճառով էլ դեպքի մասին Արցախի ՊԲ-ն հայտնեց միայն այսօր:
Մեզ հաջողվեց ճշտել, որ զինծառայողի ուղղությամբ կրակել է զինծառայակիցը: Նա զենքը լիցքավորելիս խախտել է զենքի օգտագործման կանոնները, ինչի հետեւանքով էլ արձակված կրակոցից Հովսեփ Գրիգորյանը մահացել է: Մեր տեղեկություններով, Գրիգորյանի ուղղությամբ կրակոցներ արձակած ծառայակիցը ձերբակալվել է:
Այսօր Արցախի ՊԲ-ն տեղեկացրել էր, որ ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, նախնական տվյալներով՝ զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետեւանքով, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Հովսեփ Կարենի Գրիգորյանը: