Մյասնիկյանի արձանին մոտենալ հնարավոր չէ, ինչպե՞ս հարգանքի տուրք մատուցել Մարտի 1-ի զոհերին
Արդեն տեւական ժամանակ է, Երեւանի Մյասնիկյանի արձանը եւ հետնամասի այգին շրջափակված է Երեւանի քաղաքապետարանի լոգոյով պատված պաստառով, ինչը նշանակում է, որ տարածքում շինարարություն կամ բարեկարգման աշխատանքներ են տարվում: Սա քաղաքում սովորական, շատ հաճախ հանդիպող տեսարան է: Բանն այն է, սակայն, որ մոտենում է 2008 թվականի Մարտի մեկի 1-ի ողբերգական իրադարձությունների 10-րդ տարելիցը: Իսկ այս օրվա ընթացքում արդեն 9 տարի, քաղաքական տարբեր ուժերը,  քաղաքացիները առանձին առանձին, կամ խմբերով ծաղիկներ են դնում Մյասնիկյանի արձանի պատվանդանին, քանի որ Մարտի 1-ի ողբերգական իրադարձությունները ծավալվել են այդ տարածքից:
Նշանակում է արդյոք, որ այս անգամ քաղաքացիները զրկված են լինելու այդ նարավորությունից, որովհետեւ ներկայում արձանին ֆիզիկապես մոտենալ հնարավոր չէ:
Աննա Զախարյանն այս հարցը պարզել է Երեւանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գեւորգյանից: