Սամվել Ալեքսանյանը ներկա չէ, բայց ինչ-որ հրաշքով հեռակա քվեարկում է. Նիկոլ Փաշինյան
Ազգային ժողովում շարունակում են հերթական քառօրյա նիստերը: Օրակարգում  2018 թվականի բյուջեի նախագծի երկրորդ քննարկումն է, ընտանեկան բռնության վերաբերյալ օրինագիծը, մի շարք այլ օրինագծեր:
Այսօր աշխատանքները սկսեցին քննարկված մի քանի օրինագծերի քվեարկությամբ, որոնք հիմնականում ընդունվում էին 7 դեմ 80 կողմ արդյունքներով, դեմ քվեարկում էին ԵԼՔ խմբակցության ներկայացուցիչները:
«Ոստիկանության մասին ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծին», սակայն դեմ քվեարկող չեղավ, այն երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունվեց 92 կողմ 0 դեմ 0 ձեռնպահ արդյունքներով:
Այս քվեարկությունից հետո, սակայն վարման կարգով ձայն վերցրեց ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը եւ հայտարարեց, որ ՀՀԿ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը դահլիճում չէ, բայց ինչ-որ հրաշքով հեռակա մասնակցում է քվեարկությանը:
Փաշինյանը պահանջեց արձանագրություններում ֆիքսել Ալեքսանյանի բացակայությունը, նիստը վարող ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը խոստացավ այդպես էլ անել: Մի պահ դահլիճում ակտիվություն նկատվեց, թեմայի շուրջ, թերեւս ՀՀԿ-ականներն ուզում էին ապացուցել, որ Ալեքսանյանն իրենց կողքը նստած է, սակայն Բաբլոյանն արագ թեման փակեց, եւ անցավ մյուս քվեարկությանը: