«Ելք»-ի անդամները նիստին ներկայացել են թեմատիկ շապիկներով. դուք կտեսնեք, հանրապետականնե՛ր
Երեւանի ավագանու «Ելք» խմբակցության անդամներն այսօր հրավիրված հերթական նիստին ներկայացել են շապիկներով, որոնց վրա պատկերված են անվանի այն գործիչների պատկերները, որոնց պատվին նրանք առաջարկում են փողոցներ անվանափոխել կամ անվանակոչել:
«Ելք»-ն առաջարկում է Երեւան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի Կասյան փողոցն անվանակոչել կաթողիկոս Վազգեն Առաջին վեհափառի անվամբ, Շենգավիթ վարչական շրջանի Ֆրունզեի փողոցը` Ապրիլյան հերոսների, Կենտրոնի Ամիրյան փողոցը՝ Վռամշապուհ արքայի անունով, իսկ Դավթաշեն վարչական շրջանի Միկոյան փողոցը անվանափոխել Քըրք Քըրքորյանի: Առաջակվում է նաեւ Աջափնյակ վարչական շրջանի Լենինգրադյան փողոցն անվանափոխել` ի պատիվ Լեոնիդ Ազգալդյանի, իսկ Իսակովի պողոտայից սկիզբ առնող եւ Լենինգրադյան փողոցում ավարտվող նորակառույց փողոցը` Մոնթե Մելքոնյանի:
Ի դեպ, ավագանու այսօրվա նիստի օրակարգում Ազգալդյանի անունով փողոց կոչելու երկու նախագիծ կա, մեկը «Ելք» խմբակցությանը, մյուսը՝  «Հանրապետականինը»: Վերջինս, ի տարբերություն «Ելքի», առաջարկում է Լեոնիդ Ազգալդյանի պատվին անվանակոչել ոչ թե Լենինգրադյան փողոցը, այլ Կենտրոն վարչական շրջանի Սարալանջի փողոցից մինչեւ Լեռ Կամսարի փողոցն ընկած ճանապարհահատվածը:
Քվեարկության արդյունքում ընդունվեց երկրորդ տարբերակը: «Ելքը» գտնում է, որ դա չի համապատասխանում Արցախյան ազատամարտի հերոս Ազգալդյանի մեծությանը:
«Ազգալդյանի անունով պետք է կոչվի ոչ այդ փողոցը՝ 70 մետրանոց, այլ շատ ավելի ներկայանալի Լենինգրադյան փողոցը: Այսօր չի լինի, մի օր կլինի: Դուք կտեսնեք, հանրապետականնե՛ր»,- հայտարարեց Անահիտ Բախշյանը: Իսկ Ալեն Սիմոնյանը մինչ այդ հիշեցրել էր, որ Լենինգրադյան փողոցի անունն Ազգալդյանի անունով փոխելու օգտին ավելի վաղ հավաքվել էր շուրջ 9 հազար քաղաքացու ստորագրություն:
Ի դեպ, Հանրապետական խմբակցության նախագծին կողմ արտահայտվեցին նաեւ «Երկիր ծիրանի» խմբակցությունից դուրս եկած երկու անդամները՝  ի տարբերություն նախկին գործընկերների: «Ելք» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանն այդ առնչությամբ նկատեց. «Այսպիսով՝ ավագանու երկու անկախ անդամները հստակեցրեցին իրենց քաղաքական դիրքավորումն ավագանու կազմում»: