Կոնսերվատորիայից միացել են ուսանողների շարժմանը, քննարկվում է՝ նստացույց սկսել
12:39- Այս պահին Կոնսերվատորիայից մի խումբ ուսանողներ միացան տարկետման իրավունքի սահմանափակման դեմ պայքարող ուսանողներին: Վերջիններս Ինֆորմտիկայի եւ կիրառական մաթեմատիկայի բակում են եւ հայտարարել են, որ չեն շրջելու ԵՊՀ տարբեր մասնաշենքերով, այլ մնալու են նույն վայրում՝ ի աջակցություն հացադուլ սկսած ուսանողներին:
Կոնսերվատորիայի ուսանողները եկան պաստառով, որի վրա գրված է. «Կոնսերվատոիան միանում է, ուրեմն տարկետում լինելու է»:
Ուսանողները նրանց ընդունեցին ծափահարություններով եւ թմբուկներով: Այսօր նաեւ նոր պաստառներ են հայտնվել, որոնց վրա տարբեր բարբառներով գրված է «Տարկետում Լինելու Ա»: Օրինակ՝  «Տարկետում ըլիլ տի» (Կողբ), «Տարկետում ինելու ա» (Գորիս), «Տարգեդում բդի եղնի»(Գյումրի):
Հացադուլ հայտարարծ ուսանողները հայտարարել են, որ հացադուլը կդադարեցնեն միայն այն ժամանակ, երբ Զինապարտության մասին օրինագիծը հետ կանչվի ԱԺ-ից: Իսկ ի աջակցություն նրանց հավաքված ուսանողները մեր զրույցում ասացին, որ քնարկում են նստացույց սկսելու տարբերակը:
Ուսանողներին այցելեցին դասախոսներ՝  ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը եւ Երեւանի ավագանու «Ելք» խմբակցության անդամ Արայիկ Հարությունյանը: Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, որ դեմ է հացադուլի քայլին եւ հորդորելու է ուսանողներին դադարեցնել այն, քանի որ նրանք առողջ են հարկավոր հասարակությանը: Արայիկ Հարությունյանը բարձրացավ եւ փակ դռան ետեւից խոսեց հացադուլավորների հետ, հետաքրքրվելով նրանց անվտանգությամբ:
11:15 - Մի խումբ լրագրողներին հաջողվել է բարձրանալ ֆակուլտետի այն հարկը, որտեղ լսարաններից մեկում ուսանողները հացադուլ են անում: Պարզվել է, որ ոչ թե ուսանողներն են հրաժարվում լրագրողների հետ շփումից, այլ բուհի ղեկավարությունն է խոչընդոտում դրան: Ասում են, որ եթե լրագրողները ներս մտնեն, ավելի մեծ շոու կդառնա: Ղեկավարությունը նաեւ դժգոհում է, որ տվյալ լսարանում պետք է դասապրոցես ընթանար, սակայն հացադուլավորների զբաղացնելուց հետո դասը տապալվել է: Ուսանողներին առաջարկել են դուրս գալ, սակայն նրանք դուռը ներսից կողպել են եւ բուհի ղեկավարության հետ շփվում են փակ դռան հետեւից:
Տարկետման իրավունքը սահմանափակելու դեմ արդեն մեկ շաբաթ դասադուլ հայտարարած ուսանողներից 5-ը ԵՊՀ լսարաններից մեկում այսօր հացադուլ են սկսել:
«Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Պետրոսյանը, ով եւս հացադուլավորների մեջ է, ֆեյսբուքյան իր էջում ուղիղ եթերով հայտնեց հետեւյալը. «Մենք՝ մի քանի ուսանողներով, որոնցից 4-ը ծառայած, սկսում ենք հացադուլ, որի նպատակն է պայքարել հասարակական անտարբերության եւ օրինագծի դեմ: Չփորձեք դուռը ջարդել, կամ ինչ-որ սադրանքների գնալ, մենք նպատակ չունենք կռվի մեջ մտնել ինչ-որ մեկի հետ, մեր նպատակը արդար է խաղաղ է»:
Հացադուլավորները գտնվում են ԵՊՀ ֆիզիկայի ֆակուլտետի լսարաններից մեկում: Նրանք հրաժարվում են, որպեսզի լրագրողները մտնեն լսարան եւ խոսեն ու տեսանկարահանումներ կատարեն:
Հացադուլ անող ուսանողներն են Դավիթը, Յուրին, Հարությունը, Գեղամը եւ Լեւոնը: Դասադուլ հայտարարած ուսանողներից մեկը՝ Վահան Կոստանյանը հայտարարեց, որ կարծիքներ են հնչում, թե սա ծայրահեղ քայլ է, որ շարժումը դեռ պոտենցիալ ուներ: Սակայն ըստ ուսանողների, եթե այդպես է, իսկ դասի չգնացողների թիվը հասել է 3000-ի, ապա թող այդ ուսանողները դուրս գան եւ իրենց կողքին կանգնեն՝ ապացուցելով, որ իրենց հետ են: Այդ ժամանակ ինքը անձամբ կմտնի լսարան եւ հացադուլավորներին կհորդորի դադարեցնել ծայրահեղ այդ քայլը, քանի որ շարժումը իսկապես թափ է հավաքում: