Ռուզաննա Խաչատրյանի գրառումը Վիգեն Սարգսյանի մասի՞ն է. ՊՆ-նհրաժարվում է մեկնաբանել
Արդեն մի քանի օր է սոցիալական ցանցերում ակտիվորեն քննարկվում է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի կնոջ՝ Ռուզաննա Խաչատրյանի սկանդալային գրառումը:
Նա գրառում էր կատարել` թաքնված տեքստով բացահայտում անելով բարձրաստիճան պաշտոնյաներից մեկի մասին:
Հրապարակման տակ՝ քննարկումներում ակտիվորեն նշում են, որ խոսքը ներկայիս ՊՆախարար Վիգեն Սարգսյանի մասին է:
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը, սակայն հրաժարվեց մեկնաբանել՝ արդյո՞ք գրառումը Վիգեն Սարգսյանի մասին է, թե՞ ոչ:
Ռուզաննա Խաչատրյանը մասնավորապես գրել էր. «....աչքիս զարնում է մի բարձրաստիճան պաշտոնյա, որ, ինքնագոհ, մատը թափ տալով, ճառում է զինվորական ծառայության, զորակոչի հավասարության և պետության համար կարևորագույն այլ հարցերի մասին: Ակամա հիշողություններս ինձ մոտ 18 տարի հետ են տանում. ես աշխատում էի Էրեբունի բժշկական կենտրոնի ֆրանսիական ատամնաբուժարանում և բժշկել եմ այդ մարդուն, անձամբ ճանաչում եմ մոտ 25 տարի: Հիշում եմ՝ ինչպես էր այն ժամանակ խուսափում բանակից, հիշում եմ՝ ինչպես էր ռազմական ոստիկանությունը փնտրում իրեն. հայրը դիմել էր նրա ընկերուհուն, որը զինվորական բարձրաստիճան պաշտոնյայի խորհրդական էր, որպեսզի վերջինս ոստիկանական հետապնդումից ազատի որդուն: Այդ ժամանակ ես բուժում էի նաև այդ աղջկա ատամները և հիշում եմ՝ ինչպես հոգատար ընկերուհին, եթե չեմ սխալվում, այն ժամանակ պաշտպանության փոխնախարար Շիրխանյանի օգնությամբ փրկեց նրան պատժից... Եվ այսօր նա՝ իբրև մեծ «փիլիսոփա», իբրև մեծ «ուսուցիչ», մատը տարբեր ամբիոններից թափահարելով, փորձում է դաստիարակչական խորհուրդներ և խրատներ տալ մատաղ սերնդին։  Այստեղ մնում է միայն բացականչել․ «Օ ՜ , ժամանակներ, օ ՜ , բարքեր»։
․․․Ես անկեղծորեն հավատում եմ, որ քիչ ժամանակ է մնացել ինքնակոչ ամբարտավանությանը, որովհետև լատինական հզոր իմաստությունը հուշում է․ - ՈՉՆՉԻՑ ՈՉԻՆՉ Է ՍԵՐՈՒՄ»: