Երեկ զոհված զինծառայողը մարզիկ էր, զորամասից բազմաթիվ գովասանագրեր էր ստացել
Երեկ ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացած 18-ամյա զինծառայող Չապլին Մարգարյանը Արմավիր մարզի Արմավիր գյուղից էր:
Մեր զրույցում գյուղապետ Ռաֆիկ Մարգարյանը  ասաց, որ զինծառայողը 8 ամիս է, ինչ զորակոչվել էր բանակ, եւ այդ ընթացքում հասցրել էր բազմաթիվ գովասանագրեր ստանալ ղեկավարության կողմից: Նա ասաց, որ զինծառայողը զբաղվում էր սպորտով՝ մարզիկ էր: «Շատ լավ երիտասարդ էր, զորամասում, որտեղ ինքը ծառայում էր խումբ էր բացել եւ պարապում էր զինծառայողների հետ, շատ ափսոս, լավ երիտասարդ էր»,- բնութագրեց գյուղապետը: Վերջինս ասաց, որ զինծառայողի մայրն այժմ Եվրոպայում է բնակվում: «Նորմալ պայմաններում են ապրում, հողերի վրա են աշխատում»,- ասաց նա: