Ավետ Բարսեղյանը կներկայանա նոր նախագծով (լուսանկարներ)
Հանրային հեռուստաընկերության նոր եթերաշրջանում հաղորդավար Ավետ Բարսեղյանը կներկայանա նոր նախագծով: Այս մասին հայտնում է հեռուստաընկերությունը: Հաղորդումը կոչվում է «Հայաստան ջան»:
Ծրագիրը լինելու է ինտելեկտուալ պայքար, որն ընթանալու է 2 թիմերի միջեւ: Մասնակից յուրաքանչյուր եռյակը, որը կազմված կլինի հայտնի եւ սիրված արտիստներից, կփորձի պատասխանել ավելի շատ հարցերի, որոնց միջոցով կուտակած միավորների հանրագումարն էլ կորոշի խաղի ելքը:
5 փուլից կազմված խաղի ընթացքում կհնչեն բացառապես Հայաստանի ու հայերի պատմությանը, մշակույթին, խոհանոցին ու արվեստին վերաբերող հարցեր: Առանձին փուլով մասնակիցները կստուգեն նաեւ հայրենագիտության ոլորտի իրենց գիտելիքները:
«Հայաստան ջան»-ը եթերում կլինի յուրաքանչյուր շաբաթ՝ ժամը 20:30-ին: Հանրային հեռուստաընկերության նոր եթերաշրջանը կմեկնարկի սեպտեմբերի 18-ին: