Ըստ քեզի՝ հնարավո՞ր է 18 000 նպաստով ապրել.աղքատ գյումրեցիները փակեցին վարչապետի ճանապարհը
Հուլիսի 20-ին Գյումրի այցելած վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, երբ քայլում էր Խրիմյան Հայրիկ փողոցով՝ դեպի ՀԷՑ-ի «Ղարս» մասնաճյուղ, նրա ճանապարհը փակեց գյումրեցի սոցիալապես անապահով, հաշմանդամություն ունեցող մի տղամարդ եւ դժգոհեց իր սոցիալական վատ վիճակից:
«Ինչքա՞ն պտի ապրին էս վիճակով: Երկու երեխա ունիմ, ես հիվանդ եմ, կռնա՞մ էս վիճակով ապրիմ: Ըստ քեզի՝ հնարավո՞ր է 18 հազար նպաստով ապրել: Դեղորայքով ապրող, հիվանդ տղա եմ»,-ասաց տղամարդը եւ վարչապետի ուշադրությունը հրավիրեց այն հանգամանքի վրա, որ զրկված է մեկ ոտքից:
«Առաջարկ»,-գյումրեցու բողոքը լսելուց հետո, հակիրճ հարցրեց Կարեն Կարապետյանը:
«Առաջարկում եմ, որ մե քիչմ էլ մեզի աջակցեք, մենք էլ մեզի մարդ զգանք: 26 թվի սարքած տան մեջ կապրիմ»,-նշեց գյումրեցին:
«Դուք սոցիալապես անապահովների խմբում կա՞ք: Որքա՞ն են Ձեզ վճարում»,-հետաքրքրվեց կառավարության ղեկավարը:
«18 հազար նպաստ եւ 17 հազար թոշակ եմ ստանում, պարոն վարչապետ»,-եզրափակեց աղքատ գյումրեցին, որին ի պատասխան Կարապետյանը ասաց.
«Շատ լավ, Լեւոնին դիմեք, նա կզբաղվի»,-ասաց վարչապետը եւ մատնացույց արեց իր օգնականին:
Հետաքրքիրն այն է, որ վարչապետին սոցիալական խնդրով տարբեր փողոցներում գյումրեցիներն անհանգստացրին, ոմանք հետաքրքրվեցին իրենց անբարեկարգ փողոցի ճակատագրով: Սրան զուգահեռ, ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ, վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շարունակաբար կրկնում էր, որ Գյումրին հիանալի քաղաք է: