Գյումրիում անհետ կորած 35-ամյա ռուս զինծառայող Դմիտրի Լոշմանովին ակտիվ փնտրում են
Ապրիլի 16-ին Գյումրիում անհետ կորած ռուս զինծառայողի գործի վերաբերյալ նախապատրաստվում են նյութեր: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում նշեց Շիրակի մարզի դատախազ Կարեն Գաբրիելյանը:
Գաբրիելյանի խոսքով՝ այժմ շարունակվում են զինծառայողի որոնողական ակտիվ աշխատանքները: Դատախազը հավաստիացրեց, որ նա չի եղել զինված, կրել է քաղաքացիական հագուստ:
Armtimes.com-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ անհետ կորած ռուս զինծառայողի անունը Դմիտրի Լոշմանով է: Նա ծնվել է 1982 թվականի փետրվարի 6-ին:
Հիշեցնենք, armtimes.com-ը երեկ գրել էր, որ 102-րդ ռազմաբազայի հրամանատարությունն ապրիլի 18-ին Գյումրու ոստիկանության «Մուշ» բաժին հաղորդում է ներկայացրել, որ ապրիլի 16-ին՝ ժամը 9․30 սահմաններում, պայմանագրային զինծառայողը դուրս է եկել իր բնակարանից եւ չի վերադարձել:
Մեզ հասած որոշ տեղեկությւոնների համաձայն, նա գնացել է խանութ՝ հաց գնելու եւ չի վերադարձել:
Քիչ առաջ ոստիկանության պաշտոնական կայքում հրապարակվել է հետեւյալ հաղորդագրությունը: «Ապրիլի 18-ին, ժամը 11.10-ին, ոստիկանության Մուշի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ ՌԴ քաղաքացի, 1982 թ. ծնված Դմիտրի Լոշմանովը ապրիլի 16-ին, ժամը 9.30-ի սահմաններում, դուրս է եկել զորամասից գնումներ կատարելու նպատակով և չի վերադարձել:
Դ. Լոշմանովի արտաքին նկարագիրն է՝ հասակը մոտ 170 սմ, միջին կազմվածքով, հագին եղել է մոխրագույն մարզահագուստ, սև կիսաբաճկոն և սպորտային կոշիկներ։
Նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ որևէ տեղեկություն ունեցողներին խնդրում ենք դիմել ոստիկանության Մուշի կամ մոտակա բաժին կամ զանգահարել 1-02,  /0312/ 5-85-54, 3-18-61, 093-32-39-80 հեռախոսահամարներով»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։