ՍԱՊԾ-ն կուսումնասիրի ՀՀԿ-ի բաժանած կոնֆետների պիտանելիության խնդիրը
Ապրիլի 2-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում Հանրապետական կուսակցության կողմից բաժանվող կոնֆետների փաստով ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդի անվտանգության պետական ծառայությունն ուսումնասիրություն կսկսի: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց ՍԱՊԾ-ի մամուլի խոսնակ Նվարդ Առաքելյանը: Նրա խոսքով՝ ըստ նախնական գնահատականի, կոնֆետների խոշոր փաթեթվածքի վրա առկա են արտադրող ընկերության տվյալները եւ կոնֆետների պիտանելիության ժամկետը: «Ակնհայտ է, որ վաճառքի համար նախատեսված չեն: Ուսումասիրությունը կիրականացնենք: Առաջնային փաթեթածքի վրա կարող են լինել գրառումները»,- ասաց ՍԱՊԾ խոսնակը:
Հիշեցնենք, որ armtimes.com-ը երեկ գրել էր, որ ՀՀԿ-ի Գյումրու կենտրոնական շտաբից արկղերով կոնֆետներ են բաժանում: Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ հանրապետականներն այս գործընթացը սկսել են 2-3 օր առաջ, սակայն կոնֆետների վրա պիտանելիության ժամկետի մասին գրառումներ չկան: