Հասմիկ Պողոսյանը պահում է պատգամավորության շուրջ լուրերի ինտրիգը
ՀՀ մշակույթի նախկին նախարար Հասմիկ Պողոսյանը չի ցանկանում մեկնաբանել մամուլում շրջանառվող այն տեղեկությունները, համաձայն որոնց Հանրապետական կուսակցությունը պատրաստվում է իրեն խորհրդարան բերել:
Armtimes.com-ի թղթակցի ճշտող հարցը լսելուն պես՝ արդյոք իշխող կուսակցությունից իրեն նման առաջարկ արվել է, նախկին պաշտոնյան հայտնեց, որ ինքը շատ զբաղված է, թերթեր չի կարդում եւ չի պատրաստվում խոսել առաջիկայում պատգամավոր դառնալու հնարավորության մասին:
«Եկեք ես առայժմ ոչ մի բան չմեկնաբանեմ: Երբ մամուլի հետ շփվելու անհրաժեշտություն տեսնեմ, խոստանում եմ անպայման խոսել այդ մասին: Հաջորդ անգամ սիրով կպատասխանեմ բոլոր հարցերին»,- ասաց Հասմիկ Պողոսյանը:
Հետաքրքրվեցինք՝ այս փուլում ինչ գործունեություն է նախկին նախարարը ծավալում, ինչով է զբաղված, որ չի հասցնում անգամ հետեւել մամուլում իր անձի մասին հրապարակումներին: «Իմ անձնական հարցն է դա»,- ընդգծեց նախկին նախարարը:
Հիշեցնենք, որ ըստ մամուլի հրապարակումների՝ մինչ ՀՀԿ-ի կանայք ջանք չեն խնայում միմյանց քննադատելու եւ իրենց «առավելությունները» ՀՀԿ վերնախավին ի ցույց դնելու հարցում, իշխող կուսակցության «գեներատորները» նոր թեկնածուներ են «պեղում»։ Մասնավորապես, իշխող կուսակցությունը որոշել է խորհրդարան բերել մշակույթի նախկին նախարար Հասմիկ Պողոսյանին։ Ուշագրավ է հատկապես այն հանգամանքը, որ Հասմիկ Պողոսյանի խորհրդարան մուտքով արգելափակվելու է մշակույթի մեկ այլ ներկայացուցչի` Շուշան Պետրոսյանի ցուցակում լինելու հավանականությունը: