Մի քանի օր առաջ ՀԺ-ն գրել էր, որ Վայոց Ձորի մարզի Մալիշկա համայնքում բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցել: Բնակիչները պահանջում էին ՀՀԿ-ական համայնքապետ Մհեր Մովսիսյանի հրաժարականը: Բողոքի ցույցին նաեւ դպրոցականներ էին միացել: Համայնք էր գնացել նաեւ Վայոց Ձորի մարզպետ Արագած Սաղաթելյանը: ՀԺ-ի հետ զրույցում Մովսիսյանը նշել էր, որ պատճառ չկա հրաժարականի: Այսօր սոցցանցերում տեղեկություն տարածվեց, որ Մովսիսյանը հրաժարական է տվել: Տեղեկությունը մեր զրույցում հաստատեց հենց Մովսիսյանը:
- Պարոն Մովսիսյան, ճի՞շտ է, որ հրաժարական եք տվել:
- Այո, տվել եմ: Ոչ թե ժողովրդի մեծամասնությունն է պահանջել, այլ ընդամենը խուսափել եմ, որ գյուղում անախորժություններ չլինեն, մեկը մյուսի նկատմամբ թշնամություն չունենա:
- Համայնքի բնակիչները ինչպե՞ս են ընդունել ձեր հրաժարականը:
- Մեծ մասը չի ընդունել, բայց այն, որ մեկ-երկու հոգի իրար հետ վիճում էին, ես շատ վատ եմ տանում, որ իմ պատճառով կարող են անախորժություններ լինել գյուղում, միայն այս պատճառով եմ հրաժարական տվել:
Լոռիում հանցավոր խումբը ծրագրել է սպանություններ և հարձակում. եղել են խուզարկություններ, կան ձերբակալվածներ