Կարապետյանի վերահսկողականի պետի բիզնեսը. վաճառքի է հանվել Այվազովսկու կտավը. (Լուսանկար)
Հոկտեմբերի 21-ին Armtimes.com-ը հրապարակել էր վարչապետի վերահսկողական ծառայության պետ Սարգիս Գրիգորյանի եւ նրա կնոջ ունեցվածքի եւ եկամուտների հայտարարագրերը, որտեղ ուշագրավ մի դրվագ կար: Գրիգորյանի կինը՝ Արմինե Քոչարյանը, 150 հազար եվրոյով մի նկար էր վաճառել: Հրապարակումից հետո բազմաթիվ հարցեր առաջացան, որոնք առայժմ անպատասխան են:
Armtimes.com-ին  հայտնի դարձավ, որ Արմինե Քոչարյանը հիմնադրել է «Շեդեվր» բարձր արվեստի ցուցանմուշների վաճառքի կենտրոնը: Նա ներկայանում է որպես հիմնադիր, իսկ կենտրոնի տնօրենն է Գայանե Թումանյանը, որը մեր զրույցում հաստատեց, որ Արմինե Քոչարյանն, իսկապես իրենց կենտրոնի հիմնադիրն է: Սակայն երբ լսեց մեր հաջորդ հարցը, թե Արմինե Քոչարյանը վարչապետի վերահսկողականի պետ Սարգիս Գրիգորյանի կինն է՞, շտապեց ասել, որ ինքը հեռախոսով հարցերի չի պատասխանում եւ իրեն նման հարցեր չպետք տալ: Գայանե Թումանյանի հետ մեր զրույցն այսքանով ավարտվեց:
Սարգիս Գրիգորյանն ու Արմինե Քոչարյանը բոլորովին էլ չեն թաքցնում, որ «Շեդեվր»-ը իրենց է պատկանում: Ամենաթարմ օրինակը՝ հոկտեմբերի 7-ին Ժամանակակից արվեստի թանգարանում բացված «Անկախություն» խորագրով ցուցահանդեսն է, որին ներկա էին ե՛ւ Սարգիս Գրիգորյանը, ե՛ւ Արմինե Քոչարյանը (տես ստորեւ ներկայացված լուսանկարը):
Վարչապետի վերահսկողական ծառայության պետի ընտանիքին պատկանող կենտրոնում վաճառվում են այնպիսի աշխատանքներ, ինչպիսիք են՝ Հովհաննես Այվազովսկու «Դիմակայություն» կտավը, ներկայացված է նաեւ Արշիլ Գորկու, Գեւորգ Բաշինջաղյանի եւ այլ հեղինակավոր նկարիչների աշխատանքներ:
Հարկ է հիշեցնել, որ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն իր հայտնի հարցազրույցում խոսել էր նաեւ ապօրինի հարստացման դեմ պայքարի մասին: Կարելի՞ է կարծել, որ վարչապետն ապօրինի հարստացողներին կսկսի պարզել հենց կառավարության շենքից՝ ցույց կտա ժամանակը: