Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը կեսգիշերին մոտ ժամանել է Երևան
Տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Հայաստան է ժամանել Իրանի Իսլամական Հանրապետության ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը, ում «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Գագիկ Ղալաչյանը։
Այս մասին հայտնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից։
Այսօր՝ ժամը 10:00-ին, նախատեսված է նրա եւ ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի հանդիպումը: Զարիֆին այնուհետ կընդունի նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Իրանի ԱԳ նախարարի այցը Հայաստան նախավերջին կանգառն է նրա՝ նախապես հայտարարված եւ ծրագրված տարածաշրջանային այցից: Հայաստան ժամանելուց առաջ իրանցի պաշտոնյան եղել է Ադրբեջանում, Ռուսաստանում, լինելու է նաև Վրաստանում ու Թուրքիայում:
Որոշումը նվազեցնելու է անվտանգային ռիսկը, որը կա Բաղանիս-Կիրանց-Ոսկեպար հատվածում, ՀՀ սահմանի ողջ երկայնքով․ վարչապետ