Շատ ավելի վտանգավոր էր, որ Վազգեն Մանուկյանը այդ կոչը հնչեցրեց հոկտեմբերի 27-ին․ Անդրանիկ Քոչարյան
Ինձ ավելի շատ մտահոգում են մեր ներքին «բայրաքթարները»։ Խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում այս մասին նշեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը՝ արձագանքելով պաշտպանության նախկին նախարար Վազգեն Մանուկյանի կոչին։
Հիշեցնենք, որ Վազգեն Մանուկյանն իր կոչում մասնավորապես նշել էր, որ կառավարությունը պետք է հրաժարական տա՝ բանակին հանձնելով ողջ իշխանությունը։
«Նկատեցիք, որ այսօր էլ մեկ «Բայրաքթար» մեր ինետելեկտուալ զինվորական կառույցների շնորհիվ իջեցվել է, սա երկրորդն է, և էլի կլինեն, բայց ես տեսնում եմ, որ ներքին կյանքում այլ զարգացումների հնչողություն տրված գործընթացներ են գեներացվում։ Խոսքս վերաբերում է Վազգեն Մանուկյանի կոչին և նրան միացած արդեն կենդանի «բայրաքթարներին», որոնք այս պահին շատ ավելի վտանգավոր են»,- նկատեց Քոչարյանը:
Ըստ պատգամավորի՝ շատ ավելի վտանգավոր էր, որ Վազգեն Մանուկյանը այդ կոչը հնչեցրեց հոկտեմբերի 27-ին։ «Ես հասկացա, որ հոկտեմբերի 27-ը ինչ-որ մոգական սև ամպ է, որը այդպես էլ հավաքում է իր շուրջն այն ուժերին, որոնք չեն հանգստանում իրենց մերժված լինելու հանգամանքից»։