Վթարված շտապօգնության մեքենայի անձնակազմը տեղափոխվել է թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց. վարորդն ունի բազմաբեկոր կոտրվածք
Երևանի պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը մանրամասներ է ներկայացրել քիչ առաջ կողաշրջված շտապօգնության մեքենայում գտնված աշխատակիցների վիճակից:
Նա նշել է, որ շտապօգնության 3 աշխատակիցները՝ բժիշկը, բուժքույրը և վարորդը, տեղափոխվել են թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։
«Ներկա պահին տուժածները գտնվում են հետազոտման փուլում։
Վարորդի վիճակը գնահատավում է միջին ծանրության, ունի աջ վերին վերջույթի բազմաբեկոր կոտրվածք, բժշկի վիճակը գնահատվում է բավարար, իսկ բուժքրոջ վիճակը՝ կայուն՝ միջին ծանրության»,- գրել է Դանիելյանը եւ նշել, որ ներկա պահին տուժածների կյանքին վտանգ չի սպառնում։