Պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանը վարակվել է կորոնավիրուսով
Պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանը վարակվել է կորոնավիրուսով։ Այս մասին այսօր ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ ասաց հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։
Նա ասաց, որ այսօր նիստին պետք է ներկա լիներ Բալայանը, սակայն հիվանդության պատճառով մեկուսացել է։ «Այս հիվանդությունը բոլորիս դուռը ծեծում է, բայց առողջացածների թիվը շատանում է եւ ազգային իմունիտետի ավելացման հնարավորություն է տալիս»,- հավելեց Քոչարյանը։
Նշենք, որ Բալայանը ինքնամեկուսացել էր դեռ օրեր առաջ: Նա շփվել էր վարակակրի հետ, այնուհետեւ թեստ էր հանձնել, ինչի պատասխանը եղել էր բացասական, սակայն ինքնամեկուսացել էր՝ ելնելով անվտանգության կանոններից։