ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանը մեկուսացել է
ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանը օրեր առաջ կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել, պատասխանը եղել է բացասական, սակայն վարակակրի հետ շփվելու պատճառով մեկուսացել է:
Այս մասին մեր հարցին ի պատասխան՝ նշեց ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը՝ հավելելով, որ Բալայանի ինքնազգացողությունը լավ է, սիմպտոմներ չունի եւ շարունակում է աշխատել հեռավար:
Խոսնակը նաև տեղեկացրեց, որ, հաշվի առնելով ԶՈՒ բոլոր օղակների անձնակազմի հետ ՊՆ ղեկավարության մշտական անմիջական շփումը, ելնելով ԶՈՒ անձնակազմի առողջապահական անվտանգության պահպանությունից, ռազմաբժշկական ընթացակարգերով սահմանված չափորոշիչներով որոշակի պարբերականությամբ ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմը թեստավորվում են: Բալայանը օրեր առաջ էր թեստավորվել, և պատասխանը բացասական էր: