Կորոնավիրուսից 1 օրում մահացել է 11 մարդ. հաստատվել է 195 նոր դեպք և 85 առողջացած
Հունիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 13325 դեպք, որոնցից 4099-ն` առողջացած, 211-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8943 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 70000 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 195 նոր դեպք և 85 առողջացած։
Գրանցվել է 11 մահվան դեպք:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ՀՀ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 70 (կին), 63 (կին), 61 (տղամարդ), 88 (կին), 65 (տղամարդ), 80 (տղամարդ), 79 (կին), 52 (կին), 87 (տղամարդ), 88 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հիշեցնենք, երեկ առողջապահության նախարարի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը հայտնել էր, որ այսօր կորոնավիրուսով հիվանդների փոքր թիվ է գրանցվելու, քանի որ թետսվորումներ երեկ շատ քիչ են արվել՝ լաբորատորիան ախտահանելու նպատակով: