Այսօր կորոնավիրուսի 65 դեպք է հաստատվել. մինչ օրս հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 1932 է
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը վերջին մեկ օրում ավելացել է 65-ով եւ կազմում է 1932 ։ Այս մասին հայտնում է Հիվանդությունների կանխարգելման և վերահսկման ազգային կենտրոնը:
Հիշեցնենք երեկ՝ ապրիլի 28-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ, Հայաստանում հաստատված էր կորոնավիրուսի 1867 դեպք, 30 մահ: Այսօր նոր մահվան դեպքեր չեն գրանցվել:
Այս պահին տարբեր հիվանդանոցներում փաստացի բուժում է ստանում կորոնավիրուսով հիվանդ 1000 մարդ:
Կորոնավիրուսային հիվանդության պատկերը Հայաստանում, այսօրվա տվյալներով, հետեւյալն է.
Առողջացածներ - 900
Փաստացի բուժվողներ - 1000
Ընդհանուր թեստեր - 20189
Մահվան ելքեր - 30
ՀՀ Առողջապահության նախարորթյունից հավելում են, որ ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 30 դեպք: Նախորդ օրերին արձանագրվել է մահվան ևս 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: