Այսօր գրանցվել է կորոնավիրուսից 3 նոր մահ, հաստատվել է 73 նոր դեպք
Ապրիլի 24-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ ընդհանուր 1596 դեպք, որոնցից 728-ը՝ առողջացած, 27-ը՝ մահվան ելքով:
Հիշեցնենք՝ երեկ՝ ժամը 11:00-ին հրապարակված տվյալներով՝ Հայաստանում կար կորոնավիրուսի 1523 դեպք, ստացվում է՝ նոր դեպքերն ավելացել են 73-ով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 841 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 16.552 թեստավորում:
Այսպիսով ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 73 նոր դեպք և 69 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 87, 84 և 81 տարեկան, ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ: