Պետական սահմանով ապրիլի 22-ից արգելվում է Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների ելքը որոշակի բացառություններով
20/04/2020 schedule13:22
Արցախի Հանրապետության Պարետի 20.04.2020թ. N8 որոշմամբ՝ Արցախի պետական սահմանի անցակետով ապրիլի 22-ից արգելվում է Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների ելքը որոշ բացառություններով:
Այս մասին ԱՀ պարետի համապատասխան որոշումը հրապարակված է ԱՀ ԱԳՆ կայքում: Նշվում է, որ բացառություն կարվի միայն բեռնափոխադրում իրականացնող վարորդի եւ նրան ուղեկցող անձի համար, ինչպես նաեւ տնտեսական կամ արտադրական, առողջապահական անհետաձգելի կարիքների դեպքում, թաղման, հոգեհանգստի մասնակցելու համար, ինչպես նաեւ մի քանի այլ կետերով եւս.