Կորոնավիրուս է հայտնաբերվել Երեւանի արտադրական ձեռնարկություններից մեկի աշխատակցի մոտ. վարչապետ
Կորանավիրուսով վարակվածության դեպք է արձանագրվել նաև Երևանի արտադրական ձեռնարկություններից մեկում: Այս մասին քիչ առաջ ուղիղ եթերի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հայտնեց, որ գիշերվանից դեռ նոր դեպքերի մասին տվյալներ չկան, սակայն նորություն է այն, որ երեկվա հայտարարված 28 անձանցից 1-ը Երեւանի արտադրական ձեռնարկություններից մեկի աշխատակից է: Նրա աշխատանքային գործընկերներն ու ձեռնարկության աշխատակիցները մեկուսացվում են:
«Գիշերն աշխատանքներ են տարվել այդ ձեռնարկության աշխատակիցների շրջանում՝ հասկանալու՝ ովքեր են կոնտակտավորները, որպեսզի նրանց մեկուսացնենք։ Մեկուսացման աշխատանքներն իրականացվել են և իրականացվում են»,- ասաց վարչապետը:
Հիշեցնենք՝ ՀՀ վարչապետը նաեւ ասել էր, որ քննարկվում է երկրում կամ երկրի առանձին հատվածներում արտակարգ դրություն մտցնելու հարցը, ինչի կապակցությամբ առաջիկա 1 ժամվա ընթացքում խորհրդակցություն կհրավիրվի: