Կինը սիստեմաներ է ընդունել, դրանք թողնելով՝ գնացել է վարսավիրի մոտ, ոսկերչի մոտ, եւ ունենք այս պատկերը (տեսանյութ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջի ուղիղ եթերում խոսել է կորոնավիրուսային իրավիճակում մարդկանց պատասխանատվության եւ արած քայլերի մասին:
Նա նշել է, որ Էջմիածնի բնակիչ կինը, վերադառնալով Իտալիայից, ունեցել է վատ ինքնազգացողություն, ջերմություն եւ ջերմիջեցնողներ է նախապես ընդունել: Դուրս գալով ինքնաթիռից, չնայած ինքնամեկուսանալու կոչին, զգուշացումներին՝ նա չի պահպանել այդ ամենը: Բառացիորեն սիստեմաների տակից դուրս գալով, որովհետեւ սիստեմաներ է ընդունել, նա գնացել է ոսկերչի մոտ, հետո՝ վարսավիրի մոտ, իսկ հետո՝ մասնակցել որդու նշանադրությանը: Եվ հիմա ունենք այս պատկերը: Մեկուսացված են նաեւ ոսկերիչն ու վարսավիրը, նշանադրության բոլոր մասնակիցները: Այս պահին հաստատված է, որ կինը վարակել է իր ամուսնուն եւ մորաքրոջ տղային, իսկ մյուսների մասին պատկերը դեռ անհայտ է:
«Այսօր կհետազոտվեն դեռեւս մարտի 1-ից մեկուսացված մեր քաղաքացիները, եւ մենք սպասում ենք լավ լուրերի, եւ կարծում եմ, որ պատասխանները բացասական կլինեն: Մեծ հավանականություն կա, որ այդպես էլ կլինի: Նրանց համբերատարության համար շնորհակալ ենք:
Առնվազն մինչեւ մարտի 23-ը դասեր չեն լինի, չեն գործի կրթական հաստատությունները: Կապված իրավիճակից, եթե անհրաժեշտություն լինի, մենք կերկարացնենք այս ժամկետը: Հորդորում ենք հնարավորինս խուսափել զանգվածային միջոցառումների մասնակցելուց եւ կազմակերպելուց, մանավանդ, եթե մրսածության որեւէ ախտանիշ ունեք»,- ասաց ՀՀ վարչապետը: