Լուսանկարի երիտասարդներն էին ներկայանում որպես ԱՅՈ՛-ի լոգոյի հեղինակ. Հակոբ Կարապետյան
ԱՅՈ՛-ի լոգոյի պլագիատի պատմությունը, որը հետաքրքիր սիմվոլիզմ առաջ բերեց, նաեւ վերհանեց հեղինակային իրավունքի համատարած ոտնահարման խնդիրը մեզանում. գաղափարների, մեդիաարտադրանքի ու այլ մտավոր սեփականության համատարած գողություն:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երեւանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը՝ շարունակելով.
«Կարծում եմ՝ ազգը պետք է ճանաչի իր «հերոսներին». էս լուսանկարի երիտասարդները երեկ ներկայանում էին՝ որպես ԱՅՈ՛-ի լոգոյի հեղինակ, Garoon կազմակերպության ներկայացուցիչներ եւ հավակնում էին 3 միլիոն դրամ մրցանակի: Լավ նայեք նրանց դեմքերին ու հիշեք կազմակերպության անունը. հնարավոր է՝ օրերից մի օր նրանց հետ գործնական հարաբերություն ունենալու առիթ լինի:
Ի դեպ, էս դեպքը մեզ կրկին առիթ տվեց՝ կարեւորելու պրոֆեսիոնալ ու «հիշողություն ունեցող» լրագրողի աշխատանքը. պլագիատի փաստը հայտնաբերել է փորձառու լրագրող ու խմբագիր, իմ սիրելի ընկեր Արայիկ Մարգարյանը: Ու սրանով էս պատմության հանգուցալուծումն ինձ համար կրկնակի հաճելի է:
Հ.Գ. Եթե դեռ տեղյակ չեք, պլագիատի հայտնաբերվելուց հետո որոշվեց մրցանակը բաշխել պատկերի իրական հեղինակների՝ «Երեկոյան Երեւան» թերթի երբեմնի աշխատակիցների միջեւ: Քանի որ այս օրաթերթը ժամանակին Երեւանի քաղսովետի (քաղաքապետարանի) պաշտոնաթերթն էր, այս փաստն ինձ համար եռակի՛ հաճելի է»: