Ուրախ եմ, որ Միքայելի հետ հանդիպումն այսպիսի ընթացք ստացավ. վարչապետը՝ 14-ամյա ֆերմերի մասին
«Ուրախ եմ, որ Միքայելի հետ մեր հանդիպումը այսպիսի ընթացք ստացավ: Իհարկե, պայմանով, որ բիզնեսը կրթությանը չպիտի խանգարի»:
Այսպիսի գրառում է ֆեյսբուքյան իր էջում թողել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով 14-ամյա գյումրեցի ճագարաբույծ Միքայել Սարգսյանի գրանցած հաջողություններին:
«Բիզնեսը կրթական պրոցես պիտի լինի, իսկ դպրոցական կամ բուհական կրթությունը՝ առավել հաջողակ եւ գիտելիքահենք բիզնես վարելու միջոց:
Օլիգարխիկ բիզնես մոդելը Հայաստանում պիտի փոխարինվի ինտելեկտուալ բիզնես մոդելով»,- գրել է վարչապետը:
Հիշեցնենք՝ դեռ ամիսներ առաջ՝ 2019-ի ապրիլին, Նիկոլ Փաշինյանի՝ Գյումրի կատարած այցի ժամանակ Միքայելը խոստացել էր սեփական ուժերով մաքրել Գյումրու Ավտոկայան թաղամասի կեղտոտ տարածքը, որն անգամ իր թաղամասն էլ չէր՝ փոխարենը խնդրելով հանդիպում վարչապետի հետ:
Միքայելն ընկերների հետ մեծ դժվարությամբ մաքրել էր տարածքը, 90 պարկ աղբ տեղափոխել, լուսանկարել եւ ուղարկել վարչապետի օգնականին: Խոստացված հանդիպումն էլ չէր ուշացել: Որոշ ժամանակ անց ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունը տեսանյութ էր պատրաստել փոքրիկ ֆերմերի հաջողությունների մասին: Նա դասերից հետո խնամում, կերակրում էր իր 8 հատուկ ցեղատեսակի ճագարներին, որոնց գոմաղբից պատրաստվում է պարարտանյութ ստանալ: