Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործը կասեցնելու եւ ՍԴ դիմելու որոշումը բեկանվեց
Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների վերաբերյալ գործը կասեցնելու եւ Սահմանադրական դատարան դիմելու որոշումը բեկանվեց:
Քիչ առաջ վերաքննիչ դատարանի դատավոր Արմեն Համլետի Դանիելյանի նախագահությամբ հրապարակեց որոշումը՝ այդպիսով բարարելով դատախազության կողմից ներկայացված բողոքը:
Հիշեցնենք, որ դատախազությունը եւ տուժողի իրավահաջորդները Վերաքննիչ դատարանում բողոքարկում էին Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի որոշումը՝ Ռոբերտ  Քոչարյանի եւ մյուսների վերաբերյալ գործը  կասեցնելու եւ Սահմանադրական դատարան դիմելու վերաբերյալ: Դատավորը, մասնավորապես, կասկածի տակ էր դրել Քոչարյանին ու մյուսներին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածի (սահմանադրական կարգը տապալելը) սահմանադրականության հարցը։