Դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքի գործով որոշում կայացնելու
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը դատավոր Աննա Դանիբելյանի նախագահությամբ քիչ առաջ հեռացավ խորհրդակցական սենյակ Մարտի 1-ի գործով առանցքային մեղադրյալ Ռոբերտ Քոչարյանի ամբողջ գույքի եւ դրամական միջոցների վրա կալանք դնելու քննիչի որոշման դեմ ներկայացված բողոքի վերաբերյալ որոշում կայացնելու:
Դատարանը որոշումը կհրապարակի հունիսի 7-ին ժամը 12:20-ին:
Հիշեցնենք, որ գույքի վրա արգելանքը դրվել է Ռոբերտ Քոչարյանին սահմանադրական կարգը տապալելու հոդվածով մեղադրանք առաջադրելուց մի քանի օր անց՝ 2018 թվականի հուլիսի 30-ին՝ ՀՔԾ քննիչի որոշմամբ: Ավելի վաղ արգելանք էր դրված նաեւ Ռոբերտ Քոչարյանի կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա, որը, սակայն, Մարդու իրավունքների պաշտպանի պահանջով հանվել էր: