Սա, ըստ էության, 17 նախարարության կազմով մեր վերջին նիստն է. Նիկոլ Փաշինյան
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ասաց, որ արդեն ուժի մեջ է մտնում կառավարության կառուցվածքի վերաբերյալ նոր օրենքը։
«Սա, ըստ էության, 17 նախարարության կազմով մեր վերջին նիստն է, ուզում եմ մեր բոլոր գործընկերներին շնորհակալություն հայտնել այս ընթացքում կատարած աշխատանքի համար։ Նրանք, ովքեր կշարունակեն իրենց աշխատանքը, հաջողություն եմ մաղթում, նրանք, ովքեր չեն շարունակի իրենց աշխատանքը, ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել կատարված աշխատանքի համար: Ես գոնե համոզված եմ, որ այն կառուցվածքային փոփոխությունները, որոնք արվել են, շատ երկար քննարկվել են, վերլուծվել են ու համոզված են, որ դա ճիշտ որոշում է։
Համոզված եմ, որ ճիշտ որոշման արդյունքում մենք ունենալու ենք դրական արդյունքներ, այն առումով, որ մեծանալու է կառավարության աշխատանքի որակը, որից, եկեք խոստովանենք՝ մենք ինքներս էլ առանձնապես գոհ չենք, մեծանալու է կառավարության մոբիլության մակարդակը եւ, ի վերջո, նաեւ պետք է խթան հանդիսանա տնտեսական այն տեսլականի իրականացման համար, որոնք նախանշված են կառավարության ծրագրում ու «Իմ քայլը» դաշինքի նախընտրական ծրագրում»,- ասաց վարչապետը: