Քոչարյանի աջակիցները թույլ չտվեցին, որպեսզի դատարան մտնի տուժողների ներկայացուցիչ Սեդա Սաֆարյանը
Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները թույլ չտվեցին, որպեսզի դատարան մտնեն Մարտի 1-ի գործով տուժողների ներկայացուցիչ Սեդա Սաֆարյանն ու Միջազգային եւ անվտանգության hարցերի հայկական ինստիտուտի հիմնադիր, քաղաքագետ Ստյոպա Սաֆարյանը:
Ստյոպա Սաֆարյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ իր քույրը՝ Սեդա Սաֆարյանը, ծանուցում չի ստացել, սակայն նրա ներկայությունը պարտադիր է: Սեդա Սաֆարյանն էլ նշեց, որ տուժողների ներկայացուցիչ է:
«Միայն տեսա, որ Վահեն (փաստաբան Վահե Գրիգորյան) է մասնակցում: Իմ վստահորդը քիչ առաջ զանգահարեց՝ Արթուր Ավագյանը: Նրա շահերի համար եմ եկել, որ մասնակցեմ նիստին»,- ասաց Սեդա Սաֆարյանը:
Քոչարյանի աջակիցները Ստյոպա Սաֆարյանին սադրիչ էին անվանում:
Նշենք, որ մինչ այս էլ նրանք հարվածել էին քաղաքացիական ակտիվիստ Վարդգես Գասպարիին: Գասպարին այտոսկրի շրջանում վնասվածք է ստացել: