Նիկոլ Փաշինյանն ու նախարարները էլեկտրագնացքով մեկնում են Գյումրի (տեսանյութ)
Ավելի ուշ ՀՀ վարչապետը Երևան-Գյումրի արագընթաց գնացքով մեկնել է Գյումրի և ճանապարհին ուղիղ եթերով ցույց է տվել ճանապարհը, գնացքը, ուղեւորներին: Վարչապետը նշել է, որ գնացքն ամբողջությամբ նոր է, գործարանային վիճակում: Ուղետոմսերը 2000 դրամ կարժենան, գնացքն ունի հարմարավետ վագոններ, սպասարկող հմուտ անձնակազմ: Վարչապետը շրջել է վագոններով, ցույց տվել անգամ սանհանգույցը, հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար նախատեսված հատուկ նստատեղերը, օդափոխման համակարգը, պատուհանից ճանապարհի տեսարանը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանում դեռ գնացքով չէր ճանապարհ ընկել, բայց տպավորված է եւ խորհուրդ է տալիս անպայման օգտվել գնացքից, որովհետեւ չափազանց հաճելի ճանապարհ է եւ հարմարավետ:
ՀՀ վարչապետի հետ գնացքում են նաեւ Տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, Արտակարգ իրավիճակների, Տարածքային կառավարման նախարարները, «Հարավկովկասյան երկաթուղիների» գլխավոր տնօրենը, Շիրակի մարզպետն ու այլ պաշտոնյաներ: