Իշխանությունը ժողովրդի հակառակորդն ու մրցակիցը չէ, իշխանությունն այսօր ժողովրդի մի մասն է․ վարչապետ
Իշխանությունը ժողովրդի հակառակորդը չէ ու ժողովրդի մրցակիցը չէ։ Այսօր իշխանությունը ժողովրդի մի մասն է։ Ասուլիսի ժամանակ իր խոսքում ասաց ՀՀ վարչապետը։
Նա նշեց, որ մարդիկ չեն ընկալել, որ Հայաստանում կա կառավարություն, վարչապետ, որ ամեն քաղաքացուն ընկալում է որպես իր ընտանիքի անդամ․
«Էդ ընտանիքի անդամների մեջ խոսակցություն էլ կլինի, բանավեճ էլ կլինի, տարընթերցում էլ, բայց դրանից իրավիճակը չի փոխվում»,- մասնավորապես ասաց Փաշինյանը՝ ընդգծելով, որ ինքն այսօր հայ ժողովրդին ընկալում է որպես ծնող՝ թեպետ դա կարող է սենտիմենտալ հնչել․
«Մարդիկ չեն ընկալում, որ ես մեր ժողովրդին ընկալում եմ որպես ծնող, որովհետեւ ժողովուրդն է ստեղծել մեզ, ժողովուրդն է մեզ վերցրել, բերել-դրել այստեղ: Եվ ես իմ ամենօրյա գործունեությունը ընկալում եմ որպես իմ որդիական պարտականությունների հնարավորինս լավ կատարում մեր ժողովրդի առաջ»։