Դատարանում վերսկսվեց Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցի քննությունը
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում դատավոր Մնացական Հարությունյանի նախագահությամբ այս պահին շարունակվում է Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցի քննությունը:
Ռոբերտ Քոչարյանը նույնպես մասնակցում է բողոքի քննությանը. նա նախորդ նիստին երկու ժամ ելույթ է ունեցել, ըստ պաշտպանի՝ հատ առ հատ անդրադառնալով մեղադրանքի բոլոր կետերին:
Քոչարյանի պաշտպանները վերաքննիչ բողոք էին ներկայացրել հունվարի 18-ին առաջին ատյանի դատարանի կայացրած որոշումից հետո: Առաջին ատյանի դատարանը հունվարի 18-ի որոշմամբ բավարարել էր Հատուկ քննչական ծառայության քննիչի միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելու ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ եւ մերժել պաշտպանների միջնորդությունը Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքն այլընտրանքային խափանման միջոց գրավով փոխարինելու մասին: