Ռոբերտ Քոչարյանը վաղը դատարանում հանդես կգա հայտարարությամբ. դատախազը բողոքն անհիմն է համարում
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում հետաձգվեց Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցի քննությունը. այն կշարունակվի վաղը՝ փետրվարի 1-ին, ժամը 15։00-ին։
Քոչարյանի պաշտպաններից Հայկ Ալումյանը լրագրողներին տեղեկացրեց, որ պաշտպանական կողմն այսօր ամբողջությամբ ներկայացրել է Քոչարյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգելու առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ բերված բողոքը։ Նա նշեց, որ վաղվա դատական նիստին հայտարարությամբ հանդես կգա նաեւ Ռոբերտ Քոչարյանը:
Հսկող դատախազ Վահագն Մուրադյանն էլ ասաց, որ բողոքն ամբողջությամբ լսելուց հետո կներկայացնեն իրենց առարկությունները: Մեր հարցին ի պատասխան Մուրադյանն ասաց, որ այս պահի դրությամբ պաշտպանական կողմի ներկայացրած բողոքը անհիմն է: