Մեկնարկեց կառավարության անդամների երդման արարողությունը (լուսանկարներ)
ՀՀ նախագահական նստավայրում մեկնարկեց կառավարության անդամների երդման արարողությունը։ Երդման տեքստը հետևյալն է․
«Հանուն համազգային նպատակների իրականացման և հայրենիքի հզորացման՝ երդվում եմ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջև ունեցած պարտավորություններս, պահպանել Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունը և օրենքները, նպաստել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության և շահերի պահպանմանը, հավատարիմ մնալ կառավարության անդամի բարձր կոչմանը»:
Հիշեցնենք, որ առաջիկա օրերին կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը կմտնի շրջանառության մեջ: Ըստ նախագծի` նոր կառավարությունում 17 նախարարությունների փոխարեն կլինի 12 նախարարություն։
Նոր փոփոխություններով նախատեսվում է առաջին փոխվարչապետի հաստիքի կրճատում:
Նշենք, որ Զոհրաբ Մնացականյանը նշանակվել է արտաքին գործերի նախարար: Դավիթ Տոնոյանը նշանակվել է պաշտպանության նախարար:
Սուրեն Պապիկյանը նշանակվել է տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար:
Էրիկ Գրիգորյանը նշանակվել է բնապահպանության նախարար: Ֆելիքս Ցոլակյանը նշանակվել է արտակարգ իրավիճակների նախարար: Հակոբ Արշակյանը նշանակվել է տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար: Տիգրան Խաչատրյանը նշանակվել է տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար:
Ատոմ Ջանջուղազյանը նշանակվել է ֆինանսների նախարար: Արսեն Թորոսյանը նշանակվել է առողջապահության նախարար։ Արտակ Զեյնալյանը նշանակվել է արդարադատության նախարար: Զարուհի Բաթոյանը նշանակվել է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար: Արայիկ Հարությունյանը նշանակվել է կրթության և գիտության նախարար: