Եկեք տեսնենք՝ ինչ է լինելու. Արմեն Գեւորգյանը քիչ առաջ ժամանեց դատարան
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում այս պահին մեկնարկել է ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանի գործով վերաքննիչ բողոքների քննությունը:
Բողոքները քննում է դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանը:
Արմեն Գեւորգյանը քիչ առաջ ժամանեց դատարան: Լրագրողների՝ իրեն կալանավորելու վերաբերյալ հարցին Գեւորգյանը պատասխանեց. «Եկեք տեսնենք՝ ինչ է լինելու, չշտապենք»:
Այս գործով վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել թե՛ դատախազությունը եւ թե՛ պաշտպանական կողմը:
Դատախազությունը բողոքարկում է առաջին ատյանի դատարանի որոշումը՝ Գեւորգյանին չկալանավորելու վերաբերյալ: Դատարանի որոշումը պաշտպանական կողմը եւս մասնակի բողոքարկել է: Բանն այն է, որ Գեւորգյանին մեղսագրվող արարքներից մեկի դեպքում դատարանը գտել է, որ առկա է հիմնավոր կասկած, սակայն հիմքեր չկան նրան կալանավորելու. խոսքը նրան մեղսագրվող ՀՀ ՔՕ 190 (խոշոր չափերի փողերի լվացում) հոդվածի մասին է: Հենց այս հանգամանքն է պաշտպանական կողմը վիճարկում: