Նիկոլ Փաշինյանն այսօր երեկոյան կարեւոր հայտարարություն է անելու
Այսօր կարեւոր օր է, Հայաստանը թեւակոխում է մի նոր կարեւոր շրջափուլ: Այս մասին կառավարության արտահերթ նիստի սկզբում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այդ շրջափուլի հիմնական իմաստը կարող ենք ձեւակերպել հետեւյալ կերպ: Այս շրջափուլի արդյունքներով մենք պետք է ավարտին հասցնենք գարնանը տեղի ունեցած թավշյա, ոչ բռնի հեղափոխությունը: Այդ մասին ես ավելի կոնկրետ հայտարարություն կանեմ այսօր երեկոյան»,- հայտարարեց Փաշինյանը:
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրել էր, որ Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստվում է հոկտեմբերի 16-ին հրաժարական տալ: Պատճառն ԱԺ արտահերթ ընտրությունների անցկացումն է: Հավանաբար, նա հրաժարականի մասին է տեղեկացնելու երեկոյան: