Ֆրանկոֆոնիայի շրջանակում ոչ աշխատանքային օրերի փոխարեն աշխատանքային կլինեն շաբաթ օրերը
Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակում երկու օր կհայտարարվի ոչ աշխատանքային: Այդ մասին կառավարության նիստի մեկնարկին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Գագաթնաժողովն անցկացվելու է Երեւանում՝ հոկտեմբերի 11-12-ը:
«Մենք հանդես ենք եկել օրենսդրական նախաձեռնությամբ եւ պետք է խնդրենք վաղը հրավիրել Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ, որպեսզի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի կապակցությամբ երկու օր հայտարարվի ոչ աշխատանքային օր: Դրա համար անհրաժեշտ է որոշակի օրենսդրական փոփոխություն եւ, ըստ էության, քանի որ շատ մեծ են ծավալները եւ եզրակացությունն այն է, այդ թվում՝ ոստիկանության, որ շատ ավելի ճիշտ կլինի, որ այդ երկու օրը հայտարարվի ոչ աշխատանքային, մենք այդ ուղղությամբ կգնանք»: