Արա Վարդանյանն այսօր գնացել է աշխատանքի, արդյո՞ք նա հրաժարական կտա. պարզաբանում է խոսնակը
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի տնօրեն Արա Վարդանյանը երեկ ազատ է արձակվել դատարանի դահլիճից: Հիշեցնենք, նրա նկատմամբ որպես այլընտրանքային խափանման միջոց էր կիրառվել մեկ միլիոն դրամ գրավը:
ՀԺ-ն «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի մամուլի խոսնակ Անուշ Մարտիրոսյանից հետաքրքրվեց՝ արդյո՞ք այսօր Արա Վարդանյանն աշխատանքի գնացել է, ինչին Մարտիրոսյանը դրական պատասխան տվեց:
- Տիկին Մարտիրոսյան, Արա Վարդանյանը հիմնադրամի աշխատակիցներին վերջին իրադարձությունների հետ կապված բացատրություն տվե՞լ է:
- Դե, բոլոր բացատրություններն արդեն իր փաստաբանը տվել է, մենք լսել ենք եւ գիտենք, որ դա այդպես է:
- Իսկ չի՞ պատրաստվում հրաժարական տալ հիմնադրամի տնօրենի պաշտոնից:
- Այդ ամեն ինչին ես հիմա որեւէ պատասխան չեմ կարող տալ, սպասենք իրադարձությունների զարգացմանը:
- Ե՞րբ պարզ կլինի այդ հարցի պատասխանը:
- Կարծում եմ՝ մյուս շաբաթվա սկզբին պարզ կլինի՝ ամեն ինչ ինչպես կընթանա:
Հիշեցնենք, որ Արա Վարդանյանը ձերբակալվել էր հուլիսի 2-ին հասարակական կազմակերպության ծառայողի կողմից լիազորությունները չարաշահելու կասկածանքով: Միայն վերջին շաբաթվա ընթացքում Վարդանյանը հիմնադրամի բանկային քարտից մոտ 14 միլիոն ՀՀ դրամ է փոխանցել օնլայն խաղատներին, իսկ 2016-2018 թվականներն ընկած ժամանակահատվածում այդ գումարը կազմել է շուրջ 130 000 000 մլն ՀՀ դրամ: